Zapraszamy na Jesienne Targi Minerałów, Biżuterii i Wyrobów Jubilerskich - największe takie wydarzenie we Wrocławiu i jedno z największych w Polsce!
W dniach 19 i 20 października 2024 (sobota, niedziela) w godzinach 10.00-18.00 Hala Orbita, na ul. Wejherowskiej 34 we Wrocławiu, stanie się rajem dla pasjonatów minerałów, unikatowej biżuterii i ręcznie tworzonych dodatków.
Bilety do kupienia na miejscu oraz ON-LINE.
Swój asortyment zaprezentują wystawcy z całej Polski m.in. kolekcjonerzy, firmy z branży jubilersko-mineralogicznej, młodzi projektanci, jubilerzy i rzemieślnicy. Będzie to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć i nabyć unikalne wyroby, które łączą tradycję z nowoczesnym designem.
Na targach znajdziesz szeroki wybór minerałów i skamieniałości, w tym kryształy górskie, agaty i ametysty. Bogata oferta biżuterii obejmuje pierścionki, kolczyki, naszyjniki oraz bransoletki wykonane z różnych materiałów, takich jak srebro, kamienie szlachetne i perły, w klasycznych i nowoczesnych wzorach.
Atrakcje Targów Minerałów, Biżuterii i Wyrobów Jubilerskich
WYSTAWA SPECJALNA "KOSMOS NA ORBICIE"
Wystawa meteorytów to niesamowita podróż przez historię Układu Słonecznego. Meteoryty są najstarszymi skałami jakie możemy trzymać w dłoni. Zapisane tam procesy ukazują nasze początki, od pojedynczych ziaren do wielkich planet. Wystawa przedstawi całe spektrum zróżnicowania, od najbardziej pierwotnych chondrytów węglistych, aż po meteoryty z Marsa i Księżyca.
UWAGA: Na wystawie zobaczymy meteoryt Ribbeck, który spadł na Ziemię w styczniu tego roku, co oznacza że jeszcze 10 miesięcy temu dryfował w KOSMOSIE
STREFA WIEDZY
Wykłady i warsztaty o geologii i jubilerstwie:
SOBOTA I NIEDZIELA:
12:00 - Meteoryty : geneza, klasyfikacja, rozpoznawanie - Dr Tomasz Jakubowski przedstawi czym są meteoryty, skąd pochodzą, jak je dzielimy, system klasyfikacji, jak rozpoznajemy i gdzie możemy ich szukać.
Dr Tomasz Jakubowski - geolog, od ponad 20 lat, badacz i kolekcjoner meteorytów. Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Meteorytowego oraz Global Meteorite Association. Brał udział w wielu wyprawach poszukiwawczych na pustyniach w Omanie, Saharze oraz Chile.
14:00 - Pokaz zdjęć z wypraw poszukiwawczych meteorytów z całego świata - Paweł Żochowski z Towarzystwa Alter Stollen.
CIĘCIE AGATÓW
Stanowisko, gdzie za niewielką opłatą fachowy szlifierz przetnie dla Państwa agaty, odsłaniając ich niezwykłe, kolorowe wnętrze.
GEOLANDIA
To wyjątkowe miejsce przeznaczone specjalnie dla dzieci. Pod profesjonalną opieką najmłodsi będą mieć możliwość bezpłatnego rysowania, kolorowania, wycinania, a także formowania z plasteliny i modeliny. Rodzice będą mogli spokojnie zwiedzać targi, mając pewność, że ich dzieci są pod opieką doświadczonych animatorów i animatorek.
GEOSTREFA
Miejsce poświęcone edukacji geologicznej. Gry i warsztaty edukacyjne związane z geologią, dedykowane zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Znajdziecie tam stoiska takie jak:
Klub Miłośników Skamieniałości "Inkluzja", gdzie atrakcje przewidziano dla wszystkich grup wiekowych m.in. kopanie skamieniałości, obserwacje modeli skamieniałości czy samych okazów, mikroskamieniałości pod mikroskopem, opowiadania o poszukiwaniu skamieniałości, przygotowaniu kolekcji, preparacji.
Muzeum Ziemi PAN - najpiękniejsze skały i minerały pod mikroskopem.
Tutaj będą odbywać się specjalne pokazy, podczas których uczestnicy zobaczą minerały w świetle spolaryzowanym.
Sudecki Festiwal Minerałów - poznacie więcej szczegółów o letnim wydarzeniu, które jest jedną z największych imprez geologicznych i mineralogicznych w Europie, odbywającą się w Lubaniu na Dolnym Śląsku. To historyczne miasteczko, którego korzenie sięgają średniowiecza, położone jest w malowniczym regionie, blisko licznych atrakcji turystycznych oraz granic z Niemcami i Czechami. Idealna lokalizacja w połączeniu z lipcową pogodą zachęcają do spędzenia w rejonie Lubania przynajmniej kilku dni, a także umożliwiają integrację środowiska kolekcjonerów minerałów nie tylko z całej Polski, ale również z krajów ościennych.
Kopalnia św. Jan w Krobicy - witamy w świecie dawnego górniczego rzemiosła i sztuki mozaiki!
Kamienna mozaika to zajęcia dla wszystkich, których fascynują minerały oraz dawne sposoby ich wydobycia i wykorzystywania. Uczestnicy warsztatów wykorzystują średniowieczne techniki i nieokiełznaną moc własnej wyobraźni, by stworzyć miniaturowe kamienne obrazy.
Kopalnia Podgórze - szkło uranowe i minerały, na które działa licznik Geigera Mullera
Instytut Nauk Geologicznych UWr z SKNG UWr (Studenckie Koło Naukowe Geologów)
Geologia w mikroświecie - barwny świat spod mikroskopu petrograficznego
Geo-zabawa - warsztaty dla dzieci - m.in. wydobywanie skamieniałości, drzewko szczęścia - dodatkowo płatne.
PŁUKANIE ZŁOTA
W specjalnie przygotowanym miejscu czeka na Ciebie mnóstwo złotych drobinek. Czy jesteś w stanie podjąć się wyzwania, które uczyni Cię prawdziwym odkrywcą? Zamień się w profesjonalnego poszukiwacza złota.
STREFA RELAKSU
W obiekcie znajduje się restauracja oraz zostanie wydzielona strefa cateringowa.
KONKURS
Każdy zwiedzający będzie mógł wziąć udział w losowaniu wartościowej nagrody. Kupony będą dodawane do biletów w kasach.
Bilety
normalny 20 zł
ulgowy (dla osób od ukończonych 7 lat i poniżej 18. roku życia, emerytów i rencistów oraz osób z niepełnosprawnościami) 15 zł
Dojazd dla osób niezmotoryzowanych liniami tramwajowymi 18 i 19 oraz liniami autobusowymi 128 i 103 - wszystkie zatrzymują się na przystankach "Wejherowska (Hala Orbita) oddalonymi około 400 metrów od hali.
Na miejscu dostępny jest przestronny parking, a w okolicy znajdują się dodatkowe miejsca postojowe.