W dniach 2 i 3 marca 2024 r. zapraszamy na największą w Polsce - i jedną z największych w Europie - giełdę biżuterii i minerałów Warsaw Mineral Expo. Przez dwa dni w pięknych wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki na 8000 m² powierzchni będzie na Was czekać blisko 300 wystawców i wiele innych atrakcji. Giełda odbędzie się w godz. 10:00-18:00. Bilety można kupić na miejscu oraz ON-LINE (WKRÓTCE).
Warsaw Mineral Expo gromadzi setki wystawców z całego świata oraz tysiące odwiedzających klientów.
Tylko na naszych targach największe hurtownie jubilerskie sąsiadują z małymi zakładami rzemieślniczymi. Promujemy małe manufaktury biżuteryjne z oryginalnymi, ręcznie wytwarzanymi wzorami. Możesz u nas kupić najbardziej niespotykane minerały i kamienie szlachetne ze wszystkich zakątków globu. Jeśli interesują Cię nowe trendy w jubilerstwie i niszowa biżuteria, znajdziesz tu różnorodną gamę wyrobów, m.in. ze złota, srebra i bursztynu. Oferujemy także szeroki wybór półproduktów do tworzenia biżuterii. Oprócz tego, służymy fachowymi poradami ekspertów i rzeczoznawców z całej Polski.
Zobacz KATALOG WYSTAWCÓW
Warsaw Mineral Expo 2023
Atrakcje Warsaw Mineral Expo
WYSTAWA SPECJALNA – METEORYT BASZKÓWKA (wejście od Sali Malachitowej / Strefa Kolekcjonera)
Jeden z najpiękniejszych i najsłynniejszych meteorytów w Polsce, niesamowity okaz, który liczy sobie prawdopodobnie nawet 4,5 miliarda lat, ale na Ziemię spadł niecałe 30 lat temu.
Meteoryty ze względu na swoje kosmiczne pochodzenie są obiektem zainteresowania naukowców, jubilerów, kolekcjonerów i zwykłych ludzi. Wzbogacają naszą wiedzę o początkach formowania się planet i całego Układu Słonecznego, a niejednokrotnie wywołują dreszcze emocji związane ze swoim nieziemskim pochodzeniem. Istnieje wiele różnych typów meteorytów, wśród których są okazy wyjątkowe ze względu na swój skład, wiek, rozmiar czy kształt.
Wśród nich wyróżnia się meteoryt nazwany "Baszkówka", który spadł stosunkowo niedawno – 25 sierpnia 1994 roku we wsi Baszkówka położonej zaledwie 23 kilometry od Warszawy. Obecnie meteoryt ten jest „perłą” w kolekcji Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego. Nasz meteoryt jest, można by rzec, prawdziwą gwiazdą filmową (sic!), gdyż wziął udział w serialu pt.: "Gang Zielonej Rękawiczki", jako istotny element fabuły.
Więcej o Baszkówce i skałach pochodzenia pozaziemskiego usłyszycie podczas wykładów. Zapraszamy wraz z Muzeum Geologicznym PIG-PIB w podróż do niezwykłego świata meteorytów!
P. S. Prelegenci "siłują się" z repliką.
STREFA WIEDZY
(wejście od sali Kryształowej)
SOBOTA
11:00 Skamieniałości kluczem do przeszłości - warsztaty dla dzieci do 5-10 lat (zapisy on-line od 23 lutego - limit miejsc został już wyczerpany)
13:00 Skamieniałości kluczem do przeszłości - warsztaty dla dzieci od 11 lat i młodzieży (zapisy on-line od 23 lutego - limit miejsc został już wyczerpany)
15:00 Wykład dra Jana Krawczewskiego z Muzeum Geologicznego PIG-PIB - Gwiezdna odyseja meteorytu Baszkówka
O prelegencie:
dr Jan Krawczewski – absolwent Wydziału Geologii UWr, doktor Nauk o Ziemi, pracownik Muzeum Geologicznego PIG-PIB. Specjalizuje się w skałach osadowych. Prywatnie zainteresowany filozofią nauki i futurologią.
NIEDZIELA
15:00 Wykład dra Cezarego Krawczyńskiego z Muzeum Geologicznego PIG-PIB - Gwiezdna odyseja meteorytu Baszkówka
Cezary Krawczyński – absolwent Wydziału Geologii UW, doktor Nauk o Ziemi, obecnie pracownik Muzeum Geologicznego PIG-PIB, wcześniej przez wiele lat związany z Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk, którym kierował w latach 2017-2021. Specjalizuje się w badaniu jurajskich ramienionogów oraz ewolucji świata żywego na przestrzeni dziejów.
WIĘCEJ O WARSZTATACH
Paleontologia to nauka zajmująca się wszystkimi organizmami, które żyły na przestrzeni milionów lat, zarówno tymi na lądzie, jak i w morzu. Paleontolodzy badają muszle, kolce, skorupki zwierząt, a także odciski, ślady i inne przejawy ich działalności oraz różne części roślin (nasiona, pnie, liście etc.).
Zapraszamy do udziału w warsztatach, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak powstają różne rodzaje skamieniałości, nauczą się rozpoznawać najważniejsze grupy bezkręgowców morskich oraz poznają jak te zwierzęta żyły, co jadły i gdzie bytowały.
GEOSTREFA (Strefa Relaksu, wejście od sali Ametystowej)
Stoiska poświęcone edukacji geologicznej. Gry i warsztaty edukacyjne związane z geologią będą bezpłatne i dedykowane zarówno dzieciom jak i dorosłym.
Między innymi będzie można tam znaleźć:
Stoisko klubu Miłośników Skamieniałości "Inkluzja", gdzie atrakcje przewidziano dla wszystkich grup wiekowych m.in. kopanie skamieniałości, obserwacje modeli skamieniałości czy samych okazów, mikroskamieniałości pod mikroskopem, opowiadania o poszukiwaniu skamieniałości, przygotowaniu kolekcji, preparacji.
Geologia to nauka przyszłości – stoisko Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego
Na stoisku zwiedzający będą mogli obejrzeć skały i minerały pod mikroskopem i samodzielnie rozpoznać główne minerały skałotwórcze. Jak również zapoznać się z najstarszymi skałami odsłaniającymi się na powierzchni w Polsce, a także zobaczyć te, które powstały zaledwie kilkanaście miesięcy temu podczas erupcji islandzkiego wulkanu Fagradalsfjall. Zaprezentowane zostaną minerały będące nośnikami pierwiastków niezbędnych do produkcji smartfonów oraz paneli fotowoltaicznych (sic!). Będzie można samodzielnie zbadać skład pierwiastkowy minerałów i skał przy pomocy przenośnego spektrometru XRF.
GEOLANDIA - (Strefa Relaksu, wejście od sali Ametystowej)
Miejsce stworzone z myślą o dzieciach. Pod profesjonalną opieką najmłodsi będą uczyć się rysować minerały, poszukają „skarbów” w piaskownicach, stworzą modele skamieniałości. Rodzice w tym czasie będą mogli spokojnie zwiedzać targi.
GASTRONOMIA (Strefa Relaksu, wejście od sali Ametystowej)
Zapraszamy na chwilę odpoczynku przy kawie i słodkościach.
KONKURS (sala Diamentowa) – każdy zwiedzający będzie mógł wziąć udział w losowaniu wartościowej nagrody. Kupony będą dodawane do biletów w kasach. Konkursowy okaz będzie można podziwiać w gablocie umieszczonej w Sali Diamentowej.
Partnerami wydarzenia są: Muzeum Geologiczne oraz
Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy
Na wszystkie atrakcje z biletem wstęp wolny.
Na warsztaty Skamieniałości kluczem do przeszłości obowiązują wcześniejsze zapisy on-line (dostępne od 23 lutego).
Bilety
normalny 25 zł
ulgowy (dla osób od ukończonych 7 lat i poniżej 18. roku życia, emerytów i rencistów) 20 zł
dzieci do lat 6 (włącznie) wchodzą za darmo
rodzinne (dwoje dorosłych i dowolna liczba dzieci do 17. roku życia włącznie) 60 zł
Bilety można kupić na miejscu oraz ON-LINE (WKRÓTCE).
ZAPRASZAMY